Capital Punishment!


   Wszyscy jesteśmy świadkami co rusz to gorszych zdarzeń, które każdego dnia mają miejsce nawet niedaleko nas. Gwałty, zabójstwo, przemoc psychiczna, kradzieże i rozboje. Jesteśmy tego świadkami, realnie bądź online, ale widzimy co dzieje się w Polsce i na świecie.

Coraz bardziej zastanawiam się, czy to w głowie się ludziom po prostu pierdoli, mają za dużo wolnego czasu i świrują, czy może to po prostu z domu wynieśli i „wyssali wraz z mlekiem matki".

Przytoczę kilka tylko przykładów, na więcej nerwów mi zbraknie, ponieważ moja cierpliwość, niestety bądź stety, jest wybiórcza. Gdy coś mi nie pasuje, to od razu walę słowotokiem i muszę dać upust moim myślom.

#1
Gabrysia, 8 miesięcy — pozostawiona w zaufaniu pod opieką wujostwa, ponieważ matkę nie było stać na jej utrzymanie. Minął miesiąc, a wuj, do którego matka i dziewczynka miały zaufanie, zrobił sobie z dziewczynki obiekt brutalnego gwałtu z pobiciem. Gabrysia na szczęście żyje, a on? On za kratkami spędzi 12 lat !

#2
Justyna, lat 26, zaawansowana ciąża, to już siódmy miesiąc. Wracała wraz z mężem i trzyletnim synkiem z rodzinnej imprezy, niestety niedane im było spokojnie dojechać do domu, ponieważ pewien idiota, lat 37 postanowił sobie wypić „Tylko 8 piw” i wsiąść za kółko.
Uderzył w pojazd kierujący przez ciężarną Justynę, zginęła na miejscu — dziecko próbowano uratować przez cesarskie cięcie, niestety się nie udało, trzyletniemu chłopczykowi nie stało się nic poważnego, ale jej męża zabrano do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Po 10 dniach przegrał walkę. Chłopczyk stracił mamę, tatę i rodzeństwo, którego jeszcze niedane mu było nawet ujrzeć. Sprawcy grozi 12 lat więzienia za zabójstwo trzech osób.

#3
Szczęśliwa i uśmiechnięta, dwuletnia dziewczynka. Ojciec, tatuś, tatusiek, któremu oddała swoją bezgraniczną miłość i zaufanie postanowił wziąć coś więcej, więc ją zgwałcił. Własne dziecko ! Po czym pożyczył pieniądze od sąsiadki i jakby nigdy nic udał się z nią do szpitala. Mężczyźnie grozi 15 lat.

Takich przykładów jest niestety MNÓSTWO, a prawda jest taka, że to my jesteśmy temu współwinni. A czemu ?Nie reagujemy. Nie wpieprzajmy się przecież do czyjegoś życia, do tego, że sąsiad katuje żonę — ich sprawa. Katuje dzieci — nie nasz problem. Nie udzielamy się, bo się boimy, że i nas zaatakują. Do cholery jasnej, bo szlag mnie zaraz trafi !

Nie odezwiesz się, gdy jesteś naocznym świadkiem tych zdarzeń, nie wezwiesz policji, by sprawdzili sytuację. Może kilka razy będzie to fałszywy alarm, ale za tym jednym razem możesz uchronić kogoś od tragedii. Dlaczego więc nie reagując w realu, masz czelność pisać komentarze po fakcie na forum?!

Zamknij się, bo Twoje hejtowanie zwyrodnialców i wywody co to byś z tym kimś zrobił i jak ukarał, nic nie zmienią, jeżeli nie zaczniesz robić tego w realnym życiu, poza ekranem monitora — gębą, a nie palcami po klawiaturze!

Tak szczerze mi powiedzcie, czy jest sens usadzić zabójców i gwałcicieli na TYLKO 12-25 lat, by mogli przez ten czas:
- jeść 4 posiłki dziennie, w tym ciepłe i to nie byle jakie.
- kłaść się (w często osobnej) celi, ogrzewanej z telewizorem.
- pracować i zarabiać, by po wyjściu nie wyjść z gołymi kieszeniami
- brać ciepłe prysznice.


Czy sens jest wysyłać ich na takie WAKACJE, by później mogli wyjść, zaśmiać się nam w twarz i zrobić to ponownie? Oni nie idą odsiedzieć karę, oni jadą na wakacje fundowane PRZEZ NAS !
Oni się tego nie boją, oni tego chcą.

Dlatego jestem za tym i nawet podpiszę petycję, jeżeli taka powstanie popierającą KARĘ ŚMIERCI za takie czyny.

Śmierć-nic innego tego nie powstrzyma. Tylko i wyłącznie kara śmierci da im do myślenia. Śmierci boi się każdy. Zabić ich bez zastanowienia i empatii. Tyle.

24 komentarze:

 1. Mocny wpis ale nie można się z Tobą nie zgodzić! Dlaczego takiego zwyrola mamy utrzymywać? Więzienie to dla nich niezwykła wygoda, obiadki pod nos i dach nad głową. Czy jestem za karą śmierci? W niektórych przypadkach tak, chociaż generalnie dla mnie takie potwory powinny trafić do ciężkich kamieniołomów, tam tyrać i zarobić na swój dach nad głową i żarcie. Co do znieczulicy... Znieczulica to jedno z grzechów tego świata... Gdyby nie ona ojciec mojego kumpla z liceum zostałby odratowany a nie umierał na zawał na środku Piotrkowskiej, gdzie ludzie się na niego gapili jak sroka w gnat :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znieczulica, to odrębny temat, ale masz rację...

   Usuń
 2. Też jestem jak najbardziej za karą smierci !!! gRRR !

  OdpowiedzUsuń
 3. Smutne, lecz prawdziwe. Zauważyłam jednak, że nie zawsze przez znieczulice innych dzieję się coś złego. Coraz częściej człowiek, który popełnił przestępstwo był dla społeczeństwa przykładnym mężem, ojcem i kolegą, który nie pije, jest miły i pomocny...a później gwałci, zabija i molestuje psychicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. dla mnie to drażliwy temat i nie bardzo chcę się wypowiadać.
  ja jako matka, gdyby taki zwyrodnialec zgwałciłby moje 2 letnie dziecko - zabiłabym. no co po co mi dalej żyć bez ukochanego dziecka?
  powiem tylko tyle, że popieram - kara śmierci. posiedzi te 15-25 lat, wyjdzie i zrobi to samo.

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie jest tylko znieczulica ludzi, znieczulica policji też. Kiedyś w centrum handlowym, w godzinie szczytowej facet stał i nie bił, on napierdalał dziecko trzy letnie na moje oko, nikt,nikt nie zareagował. Najpierw podeszłam zeby przestał, spisałam jego numer rejstracyjny, zadzwoniłam na policje a policja kazała mi się ie wtrącać bo to nie moja sprawa...Potem zadzwoiłam na social servis. Nie wiem jak się skonczyło ale mam nadzieje że zainterweniowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest najgorsze, jak osoby, które powinny nas chronić, po prostu tego nie robią :(

   Usuń
 6. Mocne słowa kochana, ale ja się z nimi zgadzam.
  Nie ma sprawiedliwości na tym świecie ...
  Kiedyś jak ktoś coś ukradł - tracił rękę
  Jak kogoś zabił - sam ginął ...
  I tak powinno być moim zdaniem dalej ... może mniej zwyrodnialców chodziło by po tym świecie, a nasze dzieci i my bylibyśmy bezpieczniejsi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam 2 przykłady ze swojego życia,
  1 to sąsiad który grozi nam co jakiś czas, że wysadzi nasz blok, jak go dopada kryzys choroby psychicznej to chodzi z nożem, ale policja nic nie zrobi, bo niestety jest chory i dopóki nikogo nie skrzywdzi to nie mogę podjąć kroków. I ludzie dzwonią, sama parę lat temu miałam ok. 15 lat i dzwoniłam po policjach i strażach, bo już się nie raz bała.

  A 2 przykład jest taki,
  W swojej pracy wystawiam Fakturki, paragony i inne podobne rzeczy, ostatnio Musiała podpisać papierek, że jestem świadoma tego, że jeżeli kogoś nie sprawdzę a firma nie będzie istnieć, to może mi grozić do 25 lat więzienia za oszustwo? Gdzie tu logika, jak gwałciciele siedzą po 8 lat...

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja uwazam ze jesli udowodnione jest przestępstwo na 100% to powinna być kara śmierci. Siedzi taki darmozjad i wpierdala za nasze podatki. Jeszcze mają rozrywki w więzieniach, telewizje, korty, siłownie. Nawet kurwa jedzenie lepsze jak w szpitalu. Gdzie tu sprawiedliwość. Jeśli nie można takiego na krzesło to kurwa suchy chleb, woda i w ciemni niech zapierdala na innych, a nie posiedzi marne 12 lat i wychodzi przeważnie umięśniony cwaniak...

  OdpowiedzUsuń
 9. Strasznie trudny temat. Oczywiście uważam, że takim osobom należy się najgorsza kara ale czy śmierć, nie wiem. Jak mnie uczono tylko Bóg może odebrać życie. Bardziej byłabym za wprowadzeniem obozów pracy niech cierpi, w trudnych warunkach pracuje po to by zarobić na jedzenie. To ma być kara a nie przyjemność leżenia w ciepłej celi. Niektóre rodziny z dziećmi nie mają tak dobrych warunków jak oni w więzieniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, nie za wszystko kara śmierci, bez przesady. Lekkie przestępstwa - praca ciężka. Mocne przestępstwo - śmierć.

   Usuń
 10. Za gwałt bądź inne przestępstwo seksualne powinno być ucięcie penisa, a w więzieniu powinni być dymani przez wszystkich po kolei.

  OdpowiedzUsuń
 11. Matko jak to czytam to mi sie wlos jezy!!!! Ja i kazda osoba z nas ma przez te marne ich gowniane 12 lat w pudle placic podatki??? Nosz kur.....sorry nie wiem gdzie ta logika w tym naszym kraju, ale powinni przezyc taka kare, jaka poniesli i uj!!!!!!!!!!!! Sie zdenerwowalam, bo po prostu sily nie mam na to jak mozna kogos krzywdzic!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, niedługo ludzie specjalnie pójdą do więzienia, bo będą mieć lepiej niż w domu i to za darmo!

   Usuń
 12. oko za oko , ząb za ząb ...

  OdpowiedzUsuń